איכות החיים

quality of life

 

קטגוריות מצבים

 

 

 

קטגוריות מוצרים

 


קומפקס - Compex- אימון שרירים גם במצב נייח
קיצור דרך קיצור דרך

הקומפקס הוא מכשיר לגירוי חשמלי של השריר, מפעיל ומאמן את השריר גם במצב של שכיבה.
משמש ספורטאים, חולים, נכים, מחלימים לאחר ניתוחים ומוגבלי תנועה המבלים את זמנם בשכיבה, וכל אדם המעוניין לחטב את שריריו – לאימון, שמירה, חיטוב ושיקום השרירים, ולהקלה על כאבי שרירים.
עזר לבן זוגי להתאושש מחוסר תפקוד לאחר קריסת מערכות, אירוע מוחי, סרטן, סכרת ועוד שתקפו את בן זוגי בהיותו בן 50 (59 כיום), השאירו אותו עם מגבלות פיזיות קשות, בחוסר תפקוד מוחלט ודיכאון קשה
ובנוסף מקל כאבי הגב שלו.
קריאה נעימה
לסיפור המלא - איך זה עובד chick2
מהו הקומפקס
שימושי הקומפקס
איך הקומפקס עזר לנו
איך הקומפקס עובד
סוגי קומפקס
המלצות
מהו הקומפקס
קומפקס  - Compex הינו מכשיר חדשני לגירוי חשמלי של השריר: מכשיר המאמן ומחזק שרירים גם במצב של שכיבה ע"י גרוי חשמלי. עזר לבן זוגי להתאושש מחוסר תפקוד לאחד סידרת מחלות קשות. בשימוש גם אצל ספורטים וגם מוגבלי תנועה.  
EMS - Electronic Muscle Stimulation
מתאים לשימוש לספורטאים, ובשימוש רפואי למוגבלי תנועה שונים - נכים, מתאוששים לאחר ניתוחים ועוד. כמו כן מתאים לחיטוב שרירי הגוף כגון חיטוב שרירי הבטן, חיטוב שרירי החזה, טוב לחיזוק שרירי הגב - להקלת כאבי גב ועוד.
הקומפקס עובד בעזרת אימפולסים חשמליים זעירים הנשלחים אל העצב המוטורי המפעיל את השריר, ומדמה את האימפולסים המגיעים אליו מהמוח.
האימפולסים החשמליים מועברים דרך אלקטרודות אותם אנו שמים על השריר, לפי תרשים מדוייק לחיבור האלקטרודות המסופק עם המכשיר.
הקומפקס עובד בכמה תחומים ובכל תחום תוכניות ספציפיות, חלקן משותפות לכמה תחומים:
כושר : תוכניות : אימונים אירוביים ואנרוביים ושילוב ביניהם, כח, הרפיית שרירים, פיתוח שרירים, פיתוח כח והדמיית צעידה. לקומפקס תוכניות כושר, ספורט, אסטטיגה והפגת כאבים. עזר לבן זוגי להתאושש מחוסר תפקוד לאחד סידרת מחלות קשות. בשימוש גם אצל ספורטים וגם מוגבלי תנועה  
ספורט:  תוכניות : לגידול, חיזוק, החלמה, מתיחות.
אסטטיקה : תוכניות : חיטוב, חיזוק, גמישות שרירים ותוכנית יעודית לשרירי בטן.
נגד כאבים :  תוכניות ספציפיות נגד כאבי שרירים לפי איזורים – לעמוד שדרה, גב, הרפיית שרירים מכווצים, לומבאגו לצוואר תפוס, הדמיית מסאג להזרמת דם ועוד.
שימושי הקומפקס :
 • ספורטאים:
  • חיזוק ואימון - לפני האימון, אחריו ובזמן מנוחה בין אימונים הקומפקס עוזר להמשיך לאמן ולחזק את השרירים הספציפיים אותם אנו רוצים לאמן.
  • חימום השרירים – הקומפקס עוזר לחמם את השרירים לפני האימון וכן בזמן מנוחה באימון מאומץ כגון ריצה או רכיב על אפניים – חשוב לשמור על השריר חמים.
  • החלמת השרירים – לקומפקס תוכנית מיוחדת להחלמות שריר שנפגע מאימון.
 • חיטוב הגוף:
  • חיטוב שרירי הבטן
  • חיטוב ופיתוח שרירי החזה והידיים.
  • חיטוב שרירי הרגליים
 • הקלת כאבים
  • כאבי גב – לקומפקס תוכנית מיוחדת להאימון שרירי הגב להקלת כאבים – ומנגד לחיזוק שרירי הבטן כדי להקל גם על המעמסה בגב.
  • הרפיית שרירים מכווצים
  • שרירי צוואר תפוסים
  • הזרמת דם – לקומפקס תוכנית מיוחדת להמרצת דם המקלה על כאבים מקומיים.
 • מוגבלי תנועה
  • הגבלת תנועה זמנית כגון שמירת הריון, מחלה ממושכת  - מאפשר אימון וחיזוק שרירים למניעת ניוון והידלדלות השרירים, תוכניות מיוחדות להדמיית צעידה.
  • שיקום לאחר מחלה קשה – במצב של דלדול שרירים – (כמו שהיה במקרה שלנו) -  מאשפר גם התחלת המרצה ראשונית של שרירים ללא מאמץ החולה וליווי חיזוק השריר תוך כדי תהליך השיקום.
  • נכות כלשהיא המגבילה תנועה – מאפשר להפעיל שרירים שבלעדי הקומפקס אי אפשר היה להפעילם בגלל הנכות.
איך הקומפקס עזר לנו
לקומפקס היה תפקיד חשוב ביותר בשיקומו של בן זוגי מאחר והיה צורך קודם כל לעזור לו לקום על רגליו ולחזק את שריריו שהיו מנוונים לחלוטין.
חזי למעשה היה בחוסר תפקוד כללי עקב סדרת מחלות קשות שתקפו אותו, אחת אחרי השניה (אירוע מוחי, סרטן ועוד...), והשאירו אותו עם מגבלות פיזיות: חולשה והתקפי ריפיון שרירים של פלג גוף ימין, שיתוק כף יד שמאל, חוסר יציבות, כאבי גב איומים, אי ספיקת לב, סכרת ודיכאון.
וכך - ממצב של רביצה על כורסת הטלויזיה ושרירים רפויים לחלוטין– התחיל הקומפקס את פעולת חיזוק השרירים, ליווה אותו בכל תהליך השיקום שלקח חודשים וממשיך ללוות  אותו עד היום בהמשך חיזוק ופיתוח השרירים, והקלה על כאבי הגב כאבי הגב הקשים, הפעלת שרירי הבטן ועוד. מכשיר המאמן ומחזק שרירים גם במצב של שכיבה ע  
הקומפקס מאד עזר לחזי עם כאבי הגב, יש לו תוכניות יעודיות נגד כאבים שעוזרו וכן חיזוק שרירים ספיציפיים בגב וחיזוק שרירי הבטן עזרו לו מאד על יציבה טובה יותר והקלה על הגב.
במקביל חזי התחיל ללכת - מצעדים מעטים במסדרון הבית כשהוא מוסיף כל יום  עוד כמה סיבובים ולשם כך השתמש חזי גם במד צעדים - פדומטר שמדד כמה  צעדים הוא עשה כל יום – וקבע יעדים ליום הבא – מוצר נוסף שמאד עזר והמריץ - לחצו כאן לקרוא על מד הצעדים והמלצות בנפרד.

השיקום, כאמור לקח זמן רב, וממשיך למעשה עד היום – הקומפקס ומד הצעדים הם חלק חשוב ממנו –עד היום. חזי משקיע בפעילות גופנית – תחת המגבלות הפיזיות כאשר הקומפקס מחזק את שריריו ומד הצעדים הצמוד עליו תמיד, נותן תמונה על רמת פעילותו וממריץ אותו לפעילות נוספת.

יש לציין כי הכח המניע העיקרי בשיקום היה חזי עצמו – שהצליח לצאת מהדיכאון בו היה לאחר כל המחלות הקשות –והחליט לעזור לעצמו. הוא החליט לקנות את הקומפקס ומד הצעדים– והשתמש בהם יום יום באדיקות – כאילו שיקומו תלוי בהם..... ואכן נראה כי כך היה.... שני מכשירים אלו שומרים אותו בכושר עד היום.
איך הקומפקס עובד:
 • הגברת זרימת הדם בריקמות ושרירים  - הזרמת דם טרי עם חמצן ועם ויטמינים ומינרלים ועוזר להחלמה מהירה יותר של התא.
 • עוזר בניקוז חומצות לקטיות (חומצות חלב) מהשרירים, המצטברות בו לאחר פעילות גופנית מאומצת וגורמות לכאב האופייני – הדם הטרי עם חמצן המוזרם לתא מחמצן ומנקז את החומצות הלקטיות מהשריר.
 • ממריץ שחרור אנדורפינים המשתחררים בעת פעילות גופנית (בין השאר) ומסייעים לשיכוך כאבים והעלאת מצב רוח.
 • מאמן את השריר נקודתית ומחזק אותו גם כאשר החולה חסר תזוזה.
סוגי הקומפקס.
מכשירי הקומפקס השונים נבדלים במספר וסוגי התוכניות שלהם.
Compex Performance
המכשיר המומלץ ביותר לחיטוב ,למוגבלי תנועה והחלמות מניתוחים – משלב מכל התוכניות : ספורט, כושר, אסטטיקה וכאבים עם דגש על כושר.
Compex Sport
מומלץ לספורטאים - ומתמקד בעיקר בתוכניות הספורט והפגת כאבים.
המלצות

אני ממליצה מאד על אתר אמאזון – אתר אמין, מחירים מאד אטרקטיביים ומיגוון של מוצרים כך שאפשר לרכז הזמנות. ובנוסף אפשר למצוא מוצרים משומשים במצב טוב במחירים זולים במיוחד.

 
מצאתי שם מיגוון של קומפקסים במחירים אטרקטיביים - לפניכם קישורים ישירים למוצרים
אלו המחירים הטובים ביותר שאפשר למצוא ברשת.
לראש העמוד