איכות החיים

quality of life

 

קטגוריות מצבים

 

 

 

קטגוריות מוצרים

 


אנטיביוטיקה

קיצור דרך

קיצור דרך

במקרים רבים אנטיביוטיקה גורמת לנו נזק – לא רק תועלת.

אנטיביוטיקה היא קבוצה של תרכובות אורגניות הפועלות כנגד החיידקים והפטריות החודרים לגופנו ומזהמים אותו. אינה פועלת כנגד נגיפים/וירוסים.
צריכה מוגברת של אנטיביוטיקה עוזרת לחיידקים לפתח עמידות כנגד אנטיביוטיקה בגופינו ומחלישה את החוסן שלנו כנגד מחלות.
אני מצאתי 2 מוצרים- פרופוליס ואכינצאה המהווים אנטיביוטיקה מהטבע ועוזרים לי להחלים ממחלות חום למיניהן כגון: דלקות גרון, שפעת, התקררות וכד' וכך לשמר את האנטיביוטיקה הקונוונציונלית אפקטיבית בעת הצורך.
כדי להבין איך הכל עובד, חקרתי לעומק את הנושא ואני מפרטת מטה מהי אנטיביוטיקה, מהם סכנותיה ובדפים נפרדים על פרופוליס ואכינצאה - מהם התכונות הרפואיות שעוזרות לנו להחלים ממחלות.
למי שאוהב לקצר... - חקרתי גם איפה הכי כדאי להזמין פרופוליס ואכינצאה ולהלן להזמנת  פרופוליס מהאתר המועדף עלי שבו משלמים על 2 מוצרים מקבלים 5. לאתר עליו אני ממליצה בחום - עם מוצרים באיכות ועיסקה של "קנה 2 קבל עוד 3 חינם"!!!
עשיתי קישורים ישירים למוצרים באתר - לחצו על לחצני השם הבאים:
כנס/י להמלצה לאתר הטוב והזול ביותר להזמנת אכינצאהכנס/ להמלצה על האתר המועדף עלי להזמנת פרופוליס
קרא/י בהמשך הסבר מהי אנטיביוטיקה, מהם סכנותיה
chick2 לסיפור המלא - איך זה עובד

מהי האנטיביוטיקה
עמידות החיידקים
בעת לקיחת אנטיביוטיקה
כיצד להמעיט בלקיחת אנטיביוטיקהו
המוצרים המומלצים
האתר המומלץ

מהי האנטיביוטיקה

כשמה כן היא :  אנטי = נגד , ביו = חיים.

האנטיביוטיקה היא קבוצה של תרכובות אורגניות הקוטלת ומעכבת צמיחה של גופים החיים החודרים לגופינו, יוצרים בו מחלות זיהומיות ומזיקים לו.

גופים חיים = דהיינו חיידקים ופטריות. האנטיביוטיקה אינה פועלת כנגד וירוסים.

האנטיביוטיקה פועלת כנגד גורם הזיהום ומשאירה את שאר עבודת ההחלמה של הגוף למערכת החיסון שלנו.

רוב האנטיביוטיקות מיוצרות באופן טבעי על ידי פטריות, חיידקים או אורגניזמים אחרים.  כיום מיוצרות גם אנטיביוטיקות סינתטיות – מלאכותיות.

האנטיביוטיקה הידועה ביותר היא פניצילין; זוהי האנטיביוטיקה הראשונה שהתגלתה (בשנת 1928). מגלה הפניצילין, אלכסנדר פלמינג, זכה בפרס נובל לרפואה על הישגו זה.

פעילות האנטיביוטיקה כנגד החיידקים נעשית בכמה אופנים לפי סוגי החיידקים:

  • הרס דופן התא של החיידק והריגתו על ידי כך (ראה המחשה)
  • פגיעה בשכפול ה DNA שלו - פגיעה בהתרבות שלו
  • פגיעה בתרגום שכפול ה DNA שלו - פגיעה בהתרבות שלו

מיעוט החיידקים מסוכן ואף קטלני לאדם ותוקף כאשר גופנו נחלש.

הרס דופן התא של החיידק

סוגי אנטיביוטיקה שונים נועדו כנגד סוגי חיידקים שונים. 

ישנם סוגי אנטיביוטיקה ספציפיים יותר המיועדים כנגד סוגים מסויימים של חיידקים וישנם סוגי אנטביוטיקה בעלי פעילות רחבה  יותר – הפועלים כנגד אוכלוסיה רחב יותר של חיידקים.

בלקיחת אנטיביוטיקה רחבת טווח – אנו מגיעים לסוג החיידק שתקף אותנו אולם גם תורמים להתפתחות עמידות שאר החיידקים כנגדה מיועדת אותה אנטיביוטיקה.

בנוסף פוגעת האנטיביוטיקה בסביבה המיקרוביאלית התקינה של הגוף (לדוגמא במעי, בנרתיק ועל פני העור) על ידי קטילת קבוצות של אורגניזמים לא מזיקים, ובכך עלולה לגרום לזיהומים בגלל צמיחת יתר של אורגניזמים עמידים.

לראש העמוד

עמידות החיידקים

כאמור - החיידקים מפתחים עמידות כנגד אנטיביוטיקה. עמידות המתרחבת ומתגברת ככל שמתגבר ומתרחב השימוש באנטיביוטיקה. 

עמידות זאת נצפתה שנים מועטות לאחר תחילת השימוש המסחרי באנטיביוטיקה.

הבעיה החריפה עקב השימוש המתרחב באנטיביוטיקה, פיתחו החיידקים עמידות מולדת באמצעות העיקרון "ברירה הטבעית"  - לאחר חשיפה חוזרת לאנטיביוטיקה המכחיד חיידקים רגישים ומותיר את האוכלוסיות העמידות.

תופעה זו מהווה אתגר רפואי לא קטן כאשר מחד יש לשאוף לתת לחולה טיפול יעיל כנגד זיהום חיידקי, ומאידך לתת את האנטיביוטיקה הבסיסית ביותר אשר לא תשמיד חיידקים אחרים וכדי להימנע מיצירת עמידות כנגד אנטיביוטיקות "מתקדמות".

ברור כי נדרשת עבודת מחקר ופיתוח רפואי של אנטיביוטיקות חדשות אולם ההשקעות הגדולות במחקר ופיתוח לעומת קוצר טווח השימוש של האנטיביוקות עקב התפתחות העמידות החיידיקית כנגדם, מורידים את הכדאיות הכלכלית של חברות התרופות להשקיע בפיתוח אנטיביוטיקות חדשות ולמעשה בעשורים האחרונים לא פותחה אף קבוצת אנטיביוטיקה חדשה.

חשוב לזכור בעת לקיחת אנטיביוטיקה

  • לקחת אנטיביוטיקה מתאימה לסוג המחלה והחיידק שתקף אותנו – וזאת בעזרת רופא בלבד – מאחר ואם ניקח אנטיביוטיקה לא נכונה לא נפתור את הבעיה הספציפית ונעזור לחיידק  המסויים בגוף נגדו לקחנו להתחסן – ללא סיבה.

  • לא לקחת אנטיביוטיקה במקרה של מחלה ויראלית – מאחר והאנטיביוטיקה אינה יעילה כנגד וירוסים – ובמקרה זה שוב  נתרום להתחסנות חיידיקית בגופינו לשווא.

  • להמעיט בלקיחת אנטיביוטיקה – לשמרה למקרים חריפים – כדי בעת הצורך – אכן האנטיביוקה תהיה אפקטיבית.

כיצד להוריד מינון האנטיביוטיקה

  • לחזק את מערכת החיסון שלנו כדי לשפר את כושר התמודדותה כנגד הפולשים – ואכן זה מה שעשיתי בעזרת הג'ינסנג.
  • למצוא תחליפים טבעיים העוזרים לגוף להתמודד כנגד זיהומים ואינם מפתחים את עמידות החיידקים כגון פרופוליס ואכינצאה – זה מה שעשיתי אני

מצאתי אתר מדהים להזמנת צמחי מרפא ותוספי מזון, המציע עסקאות מנצחות של "קנה 2 קבל עוד 3 בחינם !!!"- או 1+1 במחיר מוזל באמת - והמוצרים איכותיים ביותר.

בסופו של דבר, גם כולל הובלה ומכס המחיר יוצא פחות מחצי מחיר מאשר בכל מקום אחר בארץ או ברשת !!

עשיתי קישור ישיר לכל מוצר – הקישו על תויות השם שלמטה. אפשר גם לבצע חיפוש לכל מוצר שתרצו בתוך האתר.

  להזמנת ג'ינסנג סיבירי (Eleuthero) מהאתר המועדף עלי שבו משלמים על 2 מוצרים מקבלים 5. לחץ על התוויות הבאות: כנס/י להמלצה לאתר הטוב והזול ביותר להזמנת אכינצאהכנס/ להמלצה על האתר המועדף עלי להזמנת פרופוליסלהזמנת ג'ינסנג סיבירישימו לב - ג'ינסנג סיבירי ידוע גם בשם ELEUTHERO (כך הוא מופיע באתר)

בהצלחה

לראש העמוד.